פרסום במגזר החרדי – זווית ראייה במיוחד בשבילכם

בעלי עסקים רבים אשר פונים למשרדי פרסום מעוניינים לקדם את המוצרים והשירותים שלהם באופן כללי.

הם ניגשים אל משרד הפרסום המועדף עליהם, ומבקשים הצעת מחיר לפרסום "כללי" המותאם עבורם.

לרוב, הם מזניחים את עניין הפרסום הספציפי למגזר החרדי והדתי, מה שגורם לפספוס נתח יחסית גדול של קהל יעד פוטנציאלי עבור המוצרים והשירותים אותם הם מעוניינים לקדם ולמכור.

כאשר אנו מביטים על נושא השיווק והפרסום למגזר הדתי והחרדי אנו צריכים להפנים תחילה בכך שהמגזר הנ"ל בעל אוכלוסייה גדולה וצורך מוצרים ושירותים לא פחות מהמגזר הכללי, ולעיתים אף יותר מהמגזר הכללי מה שדורש את תשומת לבנו לנושא.

מפאת קוצר הזמן אנסה לתמצת את עיקרי הדברים אליהם יש לייחס את תשומת הלב כאשר אנו פונים אל קהל היעד הדתי והחרדי:

ראשית, לפני הגעה להליך שיווק ופרסום לקהל הנ"ל יש לבצע בדק בית האם המוצר או השירות אותו אנו רוצים למכור מותאם לקהל היעד הנ"ל.

לדוגמא: אם אנו רוצים לבצע פרסום לחדרי כושר אותם אנו מנהלים, נשאל את עצמנו האם במתחם הנ"ל מתקיימים אימונים אישיים או קבוצתיים המחולקים באופן מגדרי לגברים ונשים.

חוסר התאמה במוצר או השירות עצמו עשויים להוביל פניות אל העסק שלנו, אך בהעדר חוסר התאמה עסקי הפרסום לא יניב עבורנו שום תועלת.

דוגמא נוספת, אם אנו רוצים לעשות פרסום למסעדה בעלותנו ולהפנות את השיווק והפרסום לקהל יעד החרדי והדתי, נצטרך לוודא שברשותנו הכשרות המתאימה עבור אותו קהל אליו אנו פונים.

לאחר שהבנו זאת, אפשר להתקדם הלאה אל ניתוח קצר הנוגע לעניין הפלטפורמה בה נשתמש על מנת להעביר את המסרים שלנו לקהל הנ"ל.

ללא ספק גם במגזר הדתי והחרדי קיימים סמארטפונים בעלי גישה לרשת האינטרנט, אך האם זה הופך את עניין השיווק הדיגיטלי לכדאי ? לא בהכרח.

ההמלצה היא לשלב בעיקר את הפלטפורמות המרכזיות במגזר הדתי והחרדי הכוללות עיתונים או מקומונים הקיימים באזור מיקום השירות שלכם, פלאיירים, מודעות התלויות במרכזים חברתיים וכדו',

כאשר נתח קטן יותר ינוצל בשטחי המדיה הדיגיטלית השונים.

חשוב לציין כי יש לקחת בחשבון שבמידה והתקציב הקיים ברשותנו מאפשר, ניתן להשתמש בערוצי תקשורת ברדיו הקיימים עבור המגזר הדתי והחרדי.

נכתב על ידי : יהודה שוקר מנהל מדיה חברתית ביהודה דיגיטל

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. פוסט מעניין ומלמד. תודה

    1. תודה רבה על התגובה

כתיבת תגובה

צור קשר
close slider

מלא את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

×
×

עגלת קניות